Informacje praktyczne dotyczące kursu w Srebrnej Górze

 

Drodzy Przyjaciele, Cieszymy się bardzo, że tylu z Was przyjedzie do Srebrnej Góry, dzięki czemu zyskamy możliwość wspólnego studiowania głębokiego tekstu Szantidewy i wysłuchania bezpośredniego komentarza naszego Cennego Nauczyciela. Chcielibyśmy też przedstawić kilka praktycznych uwag, które jak mamy nadzieję, pomogą w sprawnym i komfortowym dla uczestników przebiegu kursu. Pierwszego dnia - 04 grudnia, rozpoczynamy wykłady o godzinie 11.00. W poprzednich latach rozpoczynaliśmy wspólną praktyka Nyndro przed śniadaniem, pierwsza sesja nauk trwała z przerwami od 10.00 do 12.30, a popołudniowa po przerwie na obiad, od ok. 14.00 - 15.00 do 16.00 - 17.00. Po południu przewidziany był czas na wspólne studiowanie zagadnień związanych z tekstem. Ostatniego dnia - 10 grudnia, przewidziana jest wspólna praktyka Tsok, podczas której Rinpocze zgodził się udzielić "Inicjacji długiego życia". Zakończenie przewidziane jest w godzinach popołudniowych, pozwalający na łatwy powrót do domów. Szczegółowy program znany będzie pierwszego dnia kursu. Do tych z Was którym nie sprawi to problemu, zwracamy się z prośbą o zabranie ze sobą poduszki do siedzenia podczas wykładów oraz kubka. Zapewnimy też krzesła osobom ich potrzebującym. Planujemy wykonywanie wspólnych praktyk: Tsok - Guru Rinpocze na zakończenie kursu oraz Czod, na podstawie niedawno przetłumaczonego na język polski tekstu. Tradycyjnie podczas tej praktyki, używane są instrumenty: wadżra, dzwonek, bęben oraz trąbka - kangling. Posiadanie wadżry i dzwonka, używanych także podczas praktyki Tsok, uważane jest za niezbędne minimum. Jeśli ktoś posiada takie instrumenty i przywiezienie ich nie byłoby kłopotliwe, sugerowalibyśmy ich zabranie ze sobą.. Oczywiście można brać udział w praktykach, nie używając instrumentów, co jest dużo łatwiejsze-zwłaszcza dla osób początkujących. Zapewnimy wszystkim chętnym dostęp do tekstów poszczególnych praktyk.

Ponieważ w czasie weekendów nie funkcjonuje transport publiczny pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Srebrną Góra, ważną staje się wzajemna pomoc. Prosimy wiec ponownie wszystkie osoby, które zamierzają przyjechać na kurs własnym samochodem o zgłoszenie tego i zaoferowanie miejsc bezpośrednio lub za naszym pośrednictwem innym uczestnikom. Dla pewności przypominamy, że dzięki szczodrości "Wisdom Treasury" - domu wydawniczego Rinpocze, udział w wykładach i praktykach w trakcie kursu jest bezpłatny. Jednakże uczestnicy winni zapewnić sobie we własnym zakresie zakwaterowanie i noclegi. Poniżej znajdziecie rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dni powszednie:

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, D.A.SREBRNA GÓRA, Kolejowa

04:50 - 05:10
06:45 - 07:05
08:00 - 08:20
09:00 - 09:20
10:25 - 10:45
11:50 - 12:10
13:15 - 13:35
14:25 - 14:45
15:25 - 15:45
16:30 - 16:50
18:15 - 18:35
W razie dalszych pytań – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. To wspaniale, że wielu z nas udało się znaleźć czas, aby wysłuchać nauk Dharmy – oby przyniosło to pożytek wszystkim czującym istotom.