Wydarzenia 2016

Drubczen Rigdzin Dypa w “Dharma City”
W dniach 10-20 lutego 2016 po raz kolejny pod przewodnictwem Patrula Rinpocze odbędzie się w Belgii intensywna praktyka sadhany Guru Rinpocze. Ten rok jest jednak szczególny - według kalendarza tybetańskiego jest on Rokiem Ognistej Małpy – związanym z osobą Guru Rinpocze. Ten wielki mistrz urodził się własnie w roku oraz miesiącu Ognistej Małpy. Dlatego tegoroczny drubczen uważany jest za obdarzony niecodzienną mocą i przynoszący potężne efekty zarówno samym praktykującym jak i wszystkim czującym istotom.
Drubczen (wielkie osiągnięcie) jest grupową praktyką odbywającą się w formie odosobnienia medytacyjnego w tradycji wadżrajany, prowadzonego przez wykwalifikowanego Lamę. Podczas odosobnienia, uczestnicy praktykują nieprzerwanie sadhanę, ofiarują tsok oraz recytują modlitwy i mantrę odpowiedniego bóstwa, w tym przypadku mantrę Guru Rinocze (om a hung bendza guru pema hung).
Celem drupczenu jest oczyszczenie i ujarzmienie ciała, mowy i umysłu tak aby stały się autentyczne i przynoszące pożytek.
Uważa się, że uczestnictwo w tej potężnej praktyce przynosi taki sam rezultat jak odbycie kilkuletniego odosobnienia w samotności. Ćwiczy ono praktykujących w czystym widzeniu i wyostrza ich zdolność do postrzegania swojego otoczenia jako krainy Buddy.
Trzy dni kursu (10-12 lutego) przygotowującego dadzą każdemu czas na doskonałe opanowanie tej praktyki; sam drubczen będzie trwał 8 nocy i 7 pełnych dni - zakończy się 20 lutego o godzinie 8 rano. To nadzwyczajna okazja dla nas wszystkich aby utrzymywać tę cenną tradycję linii oraz stworzyć przyczyny przyszłego szczęścia dla nas samych jak i wszystkich istot.
Drubczen odbędzie się w Dharma City, spokojnym miejscu, które przepełnia dobroć i współczucie Patrula Rinpocze.

Znaczenie Drubczen oraz możliwość wsparcia go w różny sposób zostały opisane przez Patrula Rinpocze, i można o tym przeczytać tutaj.

Częściowe uczestnictwo jest jak najbardziej możliwe i mile widziane.
Koszt udziału wynosi 40 euro za dzień kursu. Chętnie pomożemy we wszelkich sprawach związanych z organizacją pobytu i dojazdu.

http://zpi.patrulrinpoche.net/rigdzindupa-drupchen-2016